Pionýrský Sedmikvítek Chotěboř 2012

Národní finále se konalo od 16. –18. 11. 2012 ve dvou městech na Vysočině

Pionýrský Sedmikvítek Chotěboř 2012

Národní finále se konalo od 16. –18. 11. 2012 ve dvou městech na Vysočině. Celkem se Sedmikvítku zúčastnilo 345 účastníků. Soutěžní klání se konalo v Chotěboři. Další doprovodné kulturně-historické aktivity probíhaly v Jihlavě a na Doubravce. V rámci soutěží proběhla dílna s porotou a mezi vedoucími souborů. V porotě zasedali tři odborníci na folklorní tanec. Předsedou poroty byl Josef Dospěl dalšími členy Sylvie Tonarová a Iva Jaklová.

Sedmikvítek splnil své poslání. Setkaly se děti z různých zemí, různých kultur, i různého věku. Děti se měly možnost naučit některé odlišné taneční prvky, které náš, nebo maďarský folklor nepoužívá.

Maďarští hosté na společném jednání vedoucích delegací a organizátorů uzavřeli další dohodu o spolupráci a výměnách souborů v roce 2013. Přínosem byla i výměna zkušeností mezi českými vedoucími souborů. Bylo zde konstatováno, že Pionýr je jediné sdružení v republice, které v oblasti folkloru pořádá otevřenou soutěžní akci. FOS a NIPOS pořádají pouze přehlídky.

Soutěže a slavnostního vyhodnocení se zúčastnila starostka města Chotěboř paní Eliška Pavlíková. Ceny souborům spolu s předsedou Krajské organizace Pionýra Mgr. Jiřím Němcem předala ředitelka DDM Chotěboř Jaroslava Čermáková a vedoucí PS Mláďata Bc. Lucie Pešková.

Propagace byla prováděna plakáty na vývěsných plochách města Chotěboř, na vývěsních plochách DDM Chotěboř a ZŠ ve městě. Na pozvánkách a propagačních materiálech byla loga partnerů akce – Kraje Vysočina a Pionýra. Dalšími sponzory bylo město Chotěboř, Všeobecná zdravotní pojišťovna, a společnost ZOOM. Zásadně novým prvkem bylo zprostředkování přímého přenosu soutěže na Internetu. Podle našich zjištění přímý přenos sledovalo stovky rodin nejen v České republice, ale zejména v Maďarsku. Významným zkvalitněním soutěže bylo zavedení nové kategorie, která nám umožnila zásadně obohatit program soutěže nejen pro folklorní soubory, ale také přivést na soutěžní pódium místní romský taneční soubor Khale Chave. Dále se programu zúčastnili další dvě taneční skupiny z Chotěboře.

Výsledky soutěže:

I. kategorie

  1. místo Dřeváček Jihlava
  2. místo Vysočánek Hlinsko
  3. místo Okřešánek Třebíč

II. kategorie

  1. místo Kamýček Kamýk nad Vltavou
  2. místo Kalamajka Havlíčkův Brod

III. kategorie 1.místo Okřešánek Třebíč 2.místo Dřeváček Jihlava 3.místo Kamýčan Kamýk nad Vltavou

IV. kategorie 1.místo Bystrouška Bílovice nad Svitavou 2.místo Okřešánek Třebíč 3.místo If ju Sziv Seksárd

Pořadatelé spolu s odbornou porotou nominují dětský soubor Dřeváček Jihlava. Bystrouška Bílovice nad Svitavou a Okřešánek Třebíč na vystoupení v rámci koncertu Děti dětem a na Pohár předsedy vlády ČR.

Publikováno: čtvrtek 3. ledna 2013 13:47 Vložil: pionyrvysocina

Přiložené fotografie

« Zpět na výpis článků

© 2024 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz