Jak řešit krizové situace na táborech

V červnovém čísle Mozaiky se mimo jiné věnujeme přípravě táborů z pohledu předcházení a následného řešení krizových situací, které nám na akci mohou vniknout. Vedení spolku vzhledem k předchozím zkušenostem z řady táborů považuje za důležité, abyste tuto problematiku nepodcenili a vhodným způsobem ji začlenili do přípravy a průběhu tábora.

Jak řešit krizové situace na táborech

K této oblasti jsme pro vás aktuálně připravili tipy a návody, které můžete v tuto chvíli načerpat na našem pionýrském webu pod kapitolou Pionýrské situace na stránce: Co dělat, když… přijde malér?!

Budeme velice rádi, když tuto a navazující stránky navštívíte a seznámíte se s jejich obsahem (pokud narazíte na nějakou nepřesnost nebo vám zde bude něco chybět, budeme rádi, pokud nám dáte vědět na mail pavel.buchta@pionyr.cz).

Uprostřed Mozaiky pak naleznete dvoustránku, kterou, můžete použít jako praktický základ pro táborový krizový plán (případně ke stažení zde).

Budeme rádi, když naše snažení bude vnímáno jako pomoc přímo na vašich táborech v řešení situací, které si nikdo z nás nepřeje zažít, ale které je nutné umět dobře vyřešit, když nastanou.

Zároveň vás prosíme, pokud u vás dojde před konáním letního tábora k podstatné změně oproti podanému schvalovacímu listu (změna hlavního vedoucího, zdravotníka, místa a doby konání nebo zrušení tábora), postu­pujte podle jednoduchých pokynů v tomto návodu.

S přáním klidně prožitého léta,

za VV ČRP

Pavlin a Krtek

Publikováno: neděle 23. června 2024 0:00 Vložil: Michal Rejzek

Související odkazy

« Zpět na výpis článků

© 2024 Pražská organizace Pionýra | praha@pionyr.cz